top of page

Relaxačná terapia, ktorá prečistí ušné kanáliky a uvoľní dutiny

fithits Už sa vám stalo, že sa vám upchalo ucho alebo dokonca aj obe a začalo vám v ňom nepríjemne hrkať? Snažili ste sa ho vyčistiť vatovou paličkou, ale neúspešne?Kedysi sa pracne čistili uši olejom

a zápalkami, aby sa „zátka“ z ucha dostala von a niekedy sa dokonca podarilo, že počas spánku nepríjemná zátka z premasteného ucha vypadla. Absolvovala som to niekoľkokrát, čo sa mi takto ucho upchalo priam znenazdania. Neskôr som však natrafila na skvelý prírodný produkt, ktorý mi tento problém vyriešil veľmi efektívne a prakticky a dúfam, že aj raz a navždy. :) Ušné sviečky som objavila nejaký ten čas dozadu a hneď aj vyskúšala na sebe. Vôbec som sa toho nebála, práve naopak, ukázalo sa, že celý proces sviečkovania v ušiach je veľmi príjemný . Žiadne pálenie, žiadne horúco, úplne pohodlný priebeh.usne sviecky
Udržiavať uši FIT je dôležité pre dlhodobé zdravie.


Ako robím sviečkovanie?

Teraz vám popíšem, ako celý proces sviečkovania prebieha a ako ho robím, aby ste mali predstavu v prípade, že ste sa s tým ešte nestretli. Usne sviecky sú vyrobené z ľanovej látky, ktorá je namočená do včelieho vosku a ten obsahuje aj esenciálne oleje. Konkrétne v tých, čo používam ja (slovenská značka Aurmed), sú buď eukalyptový, jedľový alebo medovkový esenciálny olej. Majú príjemnú vôňu a podporné účinky v tejto prírodnej procedúre.


Sviečkovanie ušnou sviečkou / photo: freepik.com


Ušná sviečka je skrútená a dlhá asi 20 cm. Okrem toho je v balení aj papierový krúžok, ktorý sa navlečie zospodu a je takým bezpečnostným prvkom pri celom procese. Je lepšie, keď nám niekto môže pomôcť, aspoň prvé razy, keďže treba sledovať horenie plameňa. Sviečka sa totiž na bielom okraji zapáli a druhý nehoriaci koniec sa strčí do ucha, pokojne aj hlbšie, ale tak, aby to stále bolo pohodlné. Pri tejto procedúre ležíte na boku a sviečka je v zvislej polohe nahor, nemala by sa nakláňať. Začnete počuť príjemne praskanie a syčanie a vo vnútri „komína“ začne vznikať jemný podtlak, ktorý zabezpečí, že sa jednak zátka teplým vzduchom začne roztápať a jednak ju podtlak začne vysávať do vnútra ušnej sviečky. Keď už sa plameň približuje príliš blízko papierového krúžku, tak pár cm nad ním, ušnú sviečku vytiahnete z ucha a plameň zahasíte v pripravenom pohári s vodou. Osobne idem niekedy až k umývadlu a ušnú sviecu zahasím priamo v umývadle vodou. To isté opakujem na druhú stranu a druhé ucho. Celkom jednoduché, nie?


Usne sviecky vyťahujú ušný maz

Po uhasení sviečky ju rozmotám a pozriem sa na výsledok procedúry. Vo vnútri je žltý prášok, to je z vosku a potom sú tam tmavé kúsky, čo je moja milá zátka z ucha. Niekedy mi jedno sviečkovanie nestačí a musím na druhý deň alebo za pár hodín celý proces zopakovať. Sviečky uvoľňujú úplne zreteľne a citeľne aj dutiny horných dýchacích ciest. Pri nádche som ich síce ešte neskúšala, ale údajne účinkujú aj na to, aby uvoľnili nahromadený hlien cez podtlak v ušiach.


Slovenské ušné sviečky značky AURMED.

Usne sviečky sú pre mňa už teraz dôležitou súčasťou pravidelného čistenia uší od ušného mazu. Keďže sa pri tejto terapii dobre relaxuje, tak som ju nazvala relaxačnou :) Len si dajte veľký pozor na otvorený oheň a manipuláciu s ním, veď stačí aj malá nepozornosť a môže byť ďalší problém na svete! Tomu však ľahko predídeme, pevným uchopením zapálenej ušnej sviečky a pohárom či dvoma vody, ktoré si vopred k sebe pripravíme.


Udržujte svoje uši FIT!

Skúsili ste sviečkovať ušnými sviečkami aj vy? Napíšte nám svoje skúsenosti, alebo lajknite článok, ak sa vám páči a zdieľajte ho na FB. Ďakujeme ! :)


8 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page