top of page

Terapia vôňami pôsobí na náladu

Zrejme ste už počuli o aromaterapii a je účinkoch na človeka. Zlepšuje náladu, upokojuje a dokáže aj skvelo povzbudiť. Vône nás sprevádzajú už po stáročia. Ľudia ich objavili a používajú veľmi dlho. Dnes sa dokonca používajú až tak aktívne, že prírodné esenciálne oleje nájdete v rôznych produktoch bežnej spotreby. Používajú sa v kozmetike, sú stálou zložkou v prírodnej kozmetike a bio kozmetike, no a vyrábajú sa z nich parfumy a vône napríklad aj v čistiacich prostriedkoch. Parfumy, tie často čerpajú zaujímavé či exotické zložky práve z prírody a prírodných esenciálnych olejov. Vôňa totiž pôsobí, dá sa povedať až psychosomaticky, a tým vplýva aj na rôzne aspekty či funkcie tela. Mnohé esenciálne oleje sa používajú aj do kúpeľa, kde sa krásne vstrebávajú cez pokožku a môžu napomáhať v hojení a liečení organizmu. Jednoducho, aromaterapia je doslova celá veda a rozhodne stojí za to ju vyskúšať.


terapia vôňami

Vôňa povzbudí, ale aj upokojí. Sú látky v arómach, ktoré ukľudňujú a sú také, čo aktivujú. Napríklad vezmime si levanduľu, tá má všeobecne veľmi silné upokojujúce vlastnosti. Často sa čaj dá použiť na dobrý spánok a zaspávanie, alebo sa dá využiť na mierne sedatívne účinky a takých rastliniek je viacero. Medovka, valeriána a podobne. Naopak, potom sú aromatické látky, ktoré sú ako dávka energie – môžeme spomenúť napríklad citrusy alebo niečo im podobné. Veda o vôňach je teda veľmi zaujímavá a vôňa na nás rozhodne pôsobí. Preto sa aj niektoré obchodné reťazce a spoločnosti vo svete na báze neurovedy obrátili na vonné stimuly vo svojich priestoroch. Jednoducho to funguje a každý má svoju vôňu, ktorá mu vyhovuje viac či menej.


vôňa, parfém

Nie náhodou ľudia používajú parfumy, tie sa využívajú ako doslova stimulanty alebo nálado-budiče a radi sa nimi obklopujú ženy, ale aj muži. Každý hľadá parfum, ktorý by mu vyhovoval najviac alebo by vystihol jeho osobnosť.

1 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page