top of page

Našich PÁR rád ako si vždy udržať DOBRÚ NÁLADU a POZITÍVNE MYSLENIE

fithits Zdravie človeka je úzko spojené nielen s telom, ale aj s jeho mentálnym rozpoložením, pohodou, myslením. Nie nadarmo sa hovorí, že smiech život predlžuje. Pohoda, uvoľnenie a dobrá nálada nám dodávajú veľa energie a umožnia telu udržiavať všetky svoje úrovne v harmónii. Umožnia ľahšie prekonávať problémy a starosti. Preto som sa spýtala svojich dobrých kamarátov Ivana a Robina, ako to robia, že majú stále dobrú náladu a rozdávajú pozitívnu energiu. Nechám sa rozhodne inšpirovať ;-)


1. Pozitívne myslenie je bránou k dobrej nálade. Demotivujúce myšlienky na dobrej nálade asi veľmi nepridávajú... :)

Blog ako si udržať dobrú náladu.
Robin a Ivan (zľava).

Chalani vy máte stále dobrú náladu. Aký je Váš recept na pozitívne myslenie ? Dá sa naučiť a akou presne technikou podľa vás? Ako sa vysporiadavať s negatívnymi

myšlienkami, alebo čomu sa v myslení vyhýbať ?


 

"Keď máme teda trochu popremýšľať na túto tému, tak celkovo je dobré začať vnímať a pozorovať svoj VNÚTORNÝ ROZHOVOR. To znamená, že si začneme uvedomovať sami na sebe, ako sa so sebou rozprávame. Napríklad: Idem si navariť, poobede idem do mesta, zavolám kamarátke, lebo sme nestíhali a kašlali na to :) (vtip). Jednoducho si uvedomovať, čo si sami takto rozprávame vnútorne. Negatívne to môže vyzerať napríklad aj takto: To sa nedá, to stojí veľa peňazí, to je drahé, svet je zlé miesto, všade sú sami teroristi, bohvie kedy zomrieme....a tak.


Prvý krok by sme teda uviedli vnímanie toho, ako sa so sebou rozprávame a čo si rozprávame. To. čo hovorím potichu sebe, nie nahlas :)

Prvým krokom k pozitívnemu mysleniu a dobrej nálade je začať pozorovať a vnímať svoj VNÚTORNÝ ROZHOVOR. Čo si vnútri hovorím, čo si myslím.

"Tu sa už dostávame k téme AFIRMÁCIE. To, čo si uvedomíme meníme na pozitívne. Všetko sa dá, všetko je super, máme sa dobre, žiadni teroristi, svet je bezpečný. Podľa mňa toto je práve ten fakt, ktorý ovplyvňuje úplne všetko a to, či je človek pozitívny. Keď ráno vstaneme a máme zlú náladu, tak si asi hovoríme niečo ako: všetko je .....zlé, nechce sa mi nič a podobne. "Myšlienky sú nekonečné, nedajú sa zastaviť, len ich treba správne nasmerovať ...
2. Afirmácie sú výroky, ktoré si opakovane hovoríme vo svojej mysli, alebo ich hovoríme nahlas svojmu okoliu. Myšlienky majú svoju silu a vstupujú následne do našej reality a stávajú sa skutočnosťou.

Podľa analýzy Národnej vedeckej agentúry z roku 2005, má človek počas dňa 12 000 až 60 000 myšlienok. Zaujímavým faktom však je ich obsah. Podľa prieskumov až 80% týchto myšlienok je negatívnych a až 95% myšlienok sa u daného jedinca opakuje z predchádzajúceho dňa.

„Opäť budem celý deň trčať v tej hnusnej práci, bože ako ju ja len nenávidím…“

„Absolútne ma nebaví to, čo robím, som úplná nula…“

„Keby som tu aspoň dobre zarobil, ale ledva vyžijem z výplaty…“

„Nikdy sa do mňa žiadna žena nezaľúbi…“ a podobne (zdroj www.positivelife.sk)
3. Dobrí priatelia = dobrá nálada

Dobrí priatelia vždy podporia a povzbudia :)

Vy dvaja sa poznáte a ste dobrí kamaráti už veľmi dlho, od detstva. Ako súvisia priatelia, blízki ľudia s touto témou dobrej nálady a pozitívneho myslenia podľa vás?

 

"My dvaja sa medzi sebou často motivujeme. Pozitívnymi rozhovormi všetko ešte znásobujeme. V zmysle ako sa to dá... Áno, kamárati, by mali byť rovnakí, resp. aby nás neprevalcovali ako: nič sa nedá, všetko je zlé, to nerob, to sa nedá, nebuď vegetrián, zomrieš :) Toto všetko, čo počujeme z okolia si vsugeruvávame a potom sme buď negatívni alebo pozitívni, bohatí alebo chudobní, chudáci alebo bohatší...a podobne Takže aj od tohto závisí, či máme dobrú náladu... "


Všetko, čo počujeme z okolia si možno potom podvedome vsugeruvávame...

Fithis blog o dobrej nalade
Preprogramovať svoj vnútorný dialóg na pozitívny je základom k úspechu a dobrej nálade :)


Ako by ste teda poradili ďalej, čo robiť ako ďalší krok?


 


"Vedome s tým pracovať a programovať si POZITÍVNE VNÚTORNÉ ROZHOVORY celý deň. Napríklad: "Mám veľké obraty kokos, yes, ďalší super deň, šialené, ideme na to, pomé, som nezastaviteľný." Tak a samozrejme potom mám hneď dobrú náladu, nakazím ďalších a tí sú tiež zrazu nezastaviteľní, nezničiteľní a podobne. "yes idemé :D"Fithts blog o živote, téma dobrá nálada

4. Preprogramovanie svojich vnútorných rozhovorov na pozitívne

A čo dodáte na záver ? :)


"Pozitívne afirmácie....:) Preprogramovať vnútorný rozhovor tak, aby bol pozitívny a posúval nás ďalej v živote. Tam, kam sa chceme dostať. Nastaviť si svoje ciele a preprogramovať vnútorný hlas, aby nás k nim doviedol, to je podľa nás cesta k pozitívnemu životu. :)"5. Príklady pozitívnych afirmácii (krátke výroky formulované pozitívne, bez záporu):

Svoju energiu vkladám do vecí, na ktorých mi záleží.

Dostal som neskutočný talent, ktorý dnes začnem využívať.

Moja myseľ je plná skvelých nápadov.

Som víťaz a všetko mi vychádza.

Moja snaha a ambície mi umožňujú dosiahnuť svoje ciele.

Vytváram si priestor na rast a učenie sa.

Počúvam svoju intuíciu a verím svojmu vnútornému hlasu.

Verím, že som na správnej ceste.

Neustále sa zlepšujem.

Som tvorcom svojho života.

Každý deň si vytváram život, po akom túžim.

Moja sebadôvera nepozná hranice.

Vyžarujem šarm, krásu a dobrosrdečnosť.

Som silný a zvládnem to.

Každý deň sa približujem k svojim cieľom.

Mám dostatok kvalít na to, aby som uspel.

Všetky moje problémy majú riešenie.

Mám veľa energie.

Dnes si vytvorím úžasný a úspešný deň.

Som dôležitý a cenný človek.

Som vďačný za veci, ktoré mám.

Každý deň je plný nových nápadov a nových možností.

Žijem v harmónii a rovnováhe.

Som plne odhodlaný dosiahnuť v živote úspech.

(zdroj: www.svetbohatych.com)


Ďakujeme :).
Ak sa Vám článok páčil môžete ho zdieľať ďalej a dať mu srdiečko :)

377 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page